Przełęcz Trzech Dolin jest położona w północno-zachodniej części Gór Suchych. Okolice Schroniska PTTK Andrzejówka to zimowe centrum sportów narciarskich. Na okolicznych wzgórzach działa kilka wyciągów, nie zabraknie tu także ścieżek biegowych. Zróżnicowane nachylenie stoków sprawia, że szusować może tu każdy, bez względu na umiejętności. Najmłodsi turyści na pobliskiej łące znajdą świetne miejsce do jazdy na sankach i innych obiektach ślizgających.

Infrastruktura narciarska należy i jest utrzymywana przez inne podmioty. Jazda na saneczkach organizuje się spontanicznie.

Wyciągi narciarskie

Koło Andrzejówki narciarze mają do dyspozycji dwa stoki narciarskie z wyciągami. Stoki narciarskie są oświetlone i ratrakowane. Bliżej schroniska jest Muflon.

 • Stacja Narciarska Muflon Ski
 • Dwa wyciągi o długości 260m
 • Długość zjazdu 500-700m
 • Wyciąg Gwarek
 • Długość wyciągu 360m
 • Stok szeroki na 90m

Trasy narciarskie

Narciarstwo biegowe w okolicach Andrzejówki ma bogate tradycje. Jedyny wyznaczony przez PTTK, czerwony na pomarańczowym tle szlak narciarski w okolicy biegnie od Andrzejówki do Głuszycy. Jako trasy biegowe można wykorzystać leśne drogi wokoło Waligóry i Hali pod Klinem.

Sanki w Andrzejówce

Wraz z pierwszym śniegiem w Górach Suchych pojawiają się najmłodsi fani sportu saneczkowego. Łąka przed schroniskiem staje się szerokim torem saneczkowym. W szczegółowej mapce poniżej pokazujemy alternatywne możliwości jazdy na sankach.

Szlaki narciarskie, wyciągi narciarskie, miejsca zjazdów na sankach.


Szlaki narciarskie, miejsca jazdy na sankach, wyciągi / profile


Przełęcz Trzech Dolin jest największym węzłem szlaków turystycznych w górach Suchych. To tutaj krzyżują się wszystkie kolory szlaków. Góry Suche to idealne miejsce na rozpoczęcie wędrówki. Jest to miejsce gdzie tak naprawdę znajdziemy połączenie szlakowe tak z Sudetami Wschodnimi jak i Zachodnimi.

Biegną tędy szlaki piesze:

 • Szlak czerwony* - zobacz szczegóły szlaku. Główny Szlak Sudecki (odcinek z Sokołowska przez Bukowiec do Jedliny Zdroju a potem kieruje się w stronę Gór Sowich)
 • Szlak zielony - zobacz szczegóły szlaku. Zielony szlak idący z Sokołowska do Rybnicy Leśnej i dalej do Wałbrzycha na stacje PKP Wałbrzych Głównych
 • Szlak niebieski - zobacz szczegóły szlaku. Szlak niebieski kierujący się w stronę ruin Zamku Rogowiec, następnie schodzący do Rybnicy Małej i stamtąd wspina się na najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich - Borową, aby potem zejść do centrum Wałbrzycha.
 • Szlak żółty - zobacz szczegóły szlaku. Zółty przez szczyt Waligóry do Głuszycy Szlak czarny, łącznikowy z przełęczy Trzech Dolin do szlaku zielonego (odcinek Golińska do Głuszycy Górnej)
 • Czarny szlak - zobacz szczegóły szlaku. Czarny szlak rozpoczyna się nieco wyżej nad Przełęczą Trzech Dolin. Prowadzi do Przełęczy pod Szpiczakiem i tu się kończy. Dalej szlakiem niebieskim można dojść na Ruprechtický Špičák

Piechurzy do schroniska dotrą szlakiem zielonym z Unisławia Śląskiego przez Sokołowsko, a także zielonym z Rybnicy Leśnej.

Szlaki turystyczne piesze  PTTK


Szlaki rowerowe:

Leśne drogi w Górach Kamiennych sprzyjają turystyce rowerowej ale trzeba przyznać, że tras, które zaliczyć można do łatwych jest mało. Nie bez powodu jakiś czas temu powstał projekt Strefa MTB Sudety. W ramach strefy utworzono kilka dobrze zaplanowanych i oznakowanych tras rowerowych. W świecie MTB mówi się o jednym z najlepiej opracowanych produktów turystycznych tego typu w Polsce.

Andrzejówka - szlaki rowerowe


Dowiedz się więcej o projekcie Strefa MTB Sudety.

Przy Schronisku Andrzejówka krzyżuje się kilka tras Strefy MTB:

* Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza (GSS) – szlak turystyczny w Sudetach, znakowany kolorem czerwonym szlak turystyczny czerwony, prowadzący ze Świeradowa-Zdroju do Prudnika. Pomysłodawcą wyznakowania szlaku turystycznego przechodzącego przez całe Sudety był Mieczysław Orłowicz, działacz turystyczny, założyciel Akademickiego Klubu Turystyczny we Lwowie, członek Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Koncepcja szlaku powstała w 1947 podczas zebrania PTT w Jeleniej Górze. Szlak prowadzi przez tereny przygraniczne, które w latach Polski Ludowej były silnie strzeżone przez służby graniczne. Z tego powodu ominął wiele ważnych punktów w Sudetach, w tym szczyt Śnieżki oraz Śnieżnika. W kilku miejscach prowadził też drogami asfaltowymi. W 1973 szlak otrzymał imię Mieczysława Orłowicza.

Kontakt

Rybnica Leśna 27, 58-350 Mieroszów

+48 535 696 655 (w godzinach pracy)

kontakt@andrzejowka.eu

rezerwacje@andrzejowka.eu

50°41'06.4"N 16°16'40.6"E

50.685097, 16.277946

Ważne telefony

 • Numer ratunkowy w górach: 601 100 300

Partnerzy i przyjaciele

Logo - Mountain Spirit
Logo - PTTK
Logo - Kavkaz Brothers
Klub Zdobywców Korony Gór Polski
Gmina Mieroszów
Logo - Strona turystyczna o Sudetach

Przyłącz 

do

 Nas!