Narty i sanki w Andrzejówce

Przełęcz Trzech Dolin jest położona w północno-zachodniej części Gór Suchych. Okolice Schroniska PTTK Andrzejówka to zimowe centrum sportów narciarskich. Na okolicznych wzgórzach działa kilka wyciągów, nie zabraknie tu także ścieżek biegowych. Zróżnicowane nachylenie stoków sprawia, że szusować może tu każdy, bez względu na umiejętności. Najmłodsi turyści na pobliskiej łące znajdą świetne miejsce do jazdy na sankach i innych obiektach ślizgających.

Infrastruktura narciarska należy i jest utrzymywana przez inne podmioty. Jazda na saneczkach organizuje się spontanicznie.

Wyciągi narciarskie

Koło Andrzejówki narciarze mają do dyspozycji dwa stoki narciarskie z wyciągami. Stoki narciarskie są oświetlone i ratrakowane. Bliżej schroniska jest Muflon.

  • Stacja Narciarska Muflon Ski
  • Dwa wyciągi o długości 260m
  • Długość zjazdu 500-700m
  • Wyciąg Gwarek
  • Długość wyciągu 360m
  • Stok szeroki na 90m

Trasy narciarskie

Narciarstwo biegowe w okolicach Andrzejówki ma bogate tradycje. Jedyny wyznaczony przez PTTK, czerwony na pomarańczowym tle szlak narciarski w okolicy biegnie od Andrzejówki do Głuszycy. Jako trasy biegowe można wykorzystać leśne drogi wokoło Waligóry i Hali pod Klinem.

Sanki w Andrzejówce

Wraz z pierwszym śniegiem w Górach Suchych pojawiają się najmłodsi fani sportu saneczkowego. Łąka przed schroniskiem staje się szerokim torem saneczkowym. W szczegółowej mapce poniżej pokazujemy alternatywne możliwości jazdy na sankach.

Szlaki narciarskie, wyciągi narciarskie, miejsca zjazdów na sankach.


Kontakt

Rybnica Leśna 27, 58-350 Mieroszów

+48 535 696 655 (w godzinach pracy)

kontakt@andrzejowka.eu

rezerwacje@andrzejowka.eu

50°41'06.4"N 16°16'40.6"E

50.685097, 16.277946

Ważne telefony

  • Numer ratunkowy w górach: 601 100 300

Partnerzy i przyjaciele

Logo - Mountain Spirit
Logo - PTTK
Logo - Kavkaz Brothers
Klub Zdobywców Korony Gór Polski
Gmina Mieroszów
Logo - Strona turystyczna o Sudetach

Przyłącz 

do

 Nas!