Jak dojechać do Andrzejówki?

Dojazd do Andrzejówki nie stanowi żadnego problemu dla zmotoryzowanych. Dla jednych to dobrze, dla innych to źle. Prowadzi do nas asfaltowa droga, w nie najgorszym stanie. Da się też dojechać autobusem komunikacji miejskiej. Wytrwali dojdą ze stacji kolejowej.

Warto przyjść do nas z Sokołowska. Do Sokołowska łatwiej dostać się autobusem.

Samochodem

Do schroniska najłatwiej dojechać samochodem, dokąd prowadzi asfaltowa droga. Z drogi krajowej nr 35, za dzielnicą Glinik w Górach Wałbrzyskich, trzeba kierować się na Rybnicę Leśną skręcając o 90 stopni w lewo jadąc z Wałbrzycha.

Z drogi nr 380 między Głuszycą a Unisławiem Śląskim przez Rybnicę Leśną też dojedziecie.

Po drodze do schroniska trzeba przejechać obok kamieniołomu. Droga w tym miejscu może być czasami zamykana dla bezpieczeństwa przez pracowników kamieniołomu.

Zimą dojazd może być utrudniony, zimowe opony czasami nie wystarczą.

Więcej o parkowaniu pod Andrzejówką.

 

Autobusem komunikacji miejskiej z Wałbrzycha

Do Andrzejówki dojeżdżają autobusy wałbrzyskiej komunikacji miejskiej. Linia nr 12 ma przedłużony kurs przez Rybnicę Leśną aż do pętli pod Waligórą. Stąd jest już kilkanaście kroków do schroniska.

W rozkładzie jazdy linii nr 12 jest tylko kilka kursów przedłużonych. Najlepiej autobus złapać przy Placu Grunwaldzkim na ulicy Wysockiego, bo niektóre z nielicznych kursów zaczynają się z tego miejsca.

Bilety można kupić przy okienku w budynku dawnego ZUS-u niedaleko przystanku, w czasie ograniczeń pandemicznych kierowcy nie mogą sprzedawać biletów.

 

Kursy komunikacji miejskiej z ul. Wysockiego w Wałbrzychu w stronę Przełęczy Trzech Dolin (obowiązuje od 08.05.2021)

  • Dni robocze: 5.52, 10.17, 15.47
  • W soboty: 5.52, 14.50
  • W niedzielę: 7.01, 14.16  (ten kurs jest idealny na szybki wypad w góry - wyjazd rano i powrót po południu)

Sprawdź kursy autobusów do Andrzejówki na stronie http://rozklad.walbrzych.eu/

 

Pociągiem

Najbliższe stacje kolejowe to Wałbrzych Główny, Unisław Śląski, Głuszyca i Jedlina Zdrój.

 

 

 

 

 

Co mówią o nas inni?

Magdalena P.

Bardzo miła obsługa, klimatyczne wnętrze i dobre jedzenie. Duży plus za wegetariańskie i wegańskie pozycje w menu! I czeskie piwo z nalewaka :)

Grażyna W.

Super miejsce na odpoczynek, jedzonko przepyszne a obsługa mega kontaktowa i nastawiona na klienta Organizacja przez ekipę schroniska wieczoru panieńskiego przerosła nasze oczekiwania Ludzie z energią i pomysłami!!!!!

Magda W.

Pyszne jedzenie i niesamowicie wielkie porcje. Inne schroniska mogą tylko pozazdrościć. Prawdziwa górska atmosfera. Obsługa na 6 z plusem.

Ania W.

Wspaniała ekipa schroniska! Mimo braku wolnych miejsc zrobili wszystko by zapewnić nam nocleg. Jedzenie przepyszne, placki vege wygrywają wszystko 🙂 Świetny, przyjazny klimat w schronisku. Na pewno będziemy tu wracać!

Kamila R.

Najlepiej prowadzone schronisko na Dolnym Śląsku 🤟🤟 (Translated by Google) The best run shelter in Lower Silesia 🤟🤟

Arkadiusz W.

Wspaniałe miejsce, wspaniali ludzie! Andrzejówka swietnie łączy atmosferę tradycyjnego schroniska z nowosciami, które bardzo ułatwiają wędrówkę po górach. To powinno być wręcz schronisko wzorcowe dla innych. Dla mnie szczególnie wazny byl duzy wybor przepysznych dan roslinnych (weganski bigos z soczewicą: moc!) i pyszna kawa, również z mlekiem roślinnym do wyboru. Nocleg pod namiotem na polanie bardzo przyjemny. Do zobaczenia ponownie!

Kontakt

Rybnica Leśna 27, 58-350 Mieroszów

+48 535 696 655 (w godzinach pracy)

kontakt@andrzejowka.eu

rezerwacje@andrzejowka.eu

50°41'06.4"N 16°16'40.6"E

50.685097, 16.277946

Ważne telefony

  • Numer ratunkowy w górach: 601 100 300

Partnerzy i przyjaciele

Logo - Mountain Spirit
Logo - PTTK
Logo - Kavkaz Brothers
Klub Zdobywców Korony Gór Polski
Gmina Mieroszów
Logo - Strona turystyczna o Sudetach

Przyłącz 

do

 Nas!