Szlaki turystyczne w pobliżu Andrzejówki

Przełęcz Trzech Dolin jest największym węzłem szlaków turystycznych w górach Suchych. To tutaj krzyżują się wszystkie kolory szlaków. Góry Suche to idealne miejsce na rozpoczęcie wędrówki. Jest to miejsce gdzie tak naprawdę znajdziemy połączenie szlakowe tak z Sudetami Wschodnimi jak i Zachodnimi.

Biegną tędy szlaki piesze:

  • Szlak czerwony* - zobacz szczegóły szlaku. Główny Szlak Sudecki (odcinek z Sokołowska przez Bukowiec do Jedliny Zdroju a potem kieruje się w stronę Gór Sowich)
  • Szlak zielony - zobacz szczegóły szlaku. Zielony szlak idący z Sokołowska do Rybnicy Leśnej i dalej do Wałbrzycha na stacje PKP Wałbrzych Głównych
  • Szlak niebieski - zobacz szczegóły szlaku. Szlak niebieski kierujący się w stronę ruin Zamku Rogowiec, następnie schodzący do Rybnicy Małej i stamtąd wspina się na najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich - Borową, aby potem zejść do centrum Wałbrzycha.
  • Szlak żółty - zobacz szczegóły szlaku. Zółty przez szczyt Waligóry do Głuszycy Szlak czarny, łącznikowy z przełęczy Trzech Dolin do szlaku zielonego (odcinek Golińska do Głuszycy Górnej)
  • Czarny szlak - zobacz szczegóły szlaku. Czarny szlak rozpoczyna się nieco wyżej nad Przełęczą Trzech Dolin. Prowadzi do Przełęczy pod Szpiczakiem i tu się kończy. Dalej szlakiem niebieskim można dojść na Ruprechtický Špičák

Piechurzy do schroniska dotrą szlakiem zielonym z Unisławia Śląskiego przez Sokołowsko, a także zielonym z Rybnicy Leśnej.

Szlaki turystyczne piesze  PTTK


Szlaki rowerowe:

Leśne drogi w Górach Kamiennych sprzyjają turystyce rowerowej ale trzeba przyznać, że tras, które zaliczyć można do łatwych jest mało. Nie bez powodu jakiś czas temu powstał projekt Strefa MTB Sudety. W ramach strefy utworzono kilka dobrze zaplanowanych i oznakowanych tras rowerowych. W świecie MTB mówi się o jednym z najlepiej opracowanych produktów turystycznych tego typu w Polsce.

Andrzejówka - szlaki rowerowe


Dowiedz się więcej o projekcie Strefa MTB Sudety.

Przy Schronisku Andrzejówka krzyżuje się kilka tras Strefy MTB:

* Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza (GSS) – szlak turystyczny w Sudetach, znakowany kolorem czerwonym szlak turystyczny czerwony, prowadzący ze Świeradowa-Zdroju do Prudnika. Pomysłodawcą wyznakowania szlaku turystycznego przechodzącego przez całe Sudety był Mieczysław Orłowicz, działacz turystyczny, założyciel Akademickiego Klubu Turystyczny we Lwowie, członek Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Koncepcja szlaku powstała w 1947 podczas zebrania PTT w Jeleniej Górze. Szlak prowadzi przez tereny przygraniczne, które w latach Polski Ludowej były silnie strzeżone przez służby graniczne. Z tego powodu ominął wiele ważnych punktów w Sudetach, w tym szczyt Śnieżki oraz Śnieżnika. W kilku miejscach prowadził też drogami asfaltowymi. W 1973 szlak otrzymał imię Mieczysława Orłowicza.

Kontakt

Rybnica Leśna 27, 58-350 Mieroszów

+48 535 696 655 (w godzinach pracy)

kontakt@andrzejowka.eu

rezerwacje@andrzejowka.eu

50°41'06.4"N 16°16'40.6"E

50.685097, 16.277946

Ważne telefony

  • Numer ratunkowy w górach: 601 100 300

Partnerzy i przyjaciele

Logo - Mountain Spirit
Logo - PTTK
Logo - Kavkaz Brothers
Klub Zdobywców Korony Gór Polski
Gmina Mieroszów
Logo - Strona turystyczna o Sudetach

Przyłącz 

do

 Nas!